צרו קשר עכשיו!
מעוניינים לקצר תהליכים? מלאו את הטופס וקבלו מיד הצעת מחיר!

או התקשרו
0544-85-80-24
מי אנחנו


גי'רף הפעלות לילדים

אוריה מבורך ואפרת אבנרי 2 (2)

שלום לכגי'רף הפעלות לילדיםם!

אנחנו אוריה מבורך (ארזי) ואפרת אבנרי (ארזי) , קודם כל אחיות ולאחר מכן שותפות לעסק. גדלנו בבית מוסיקלי ויצירתי, אפוף משפחתיות, צחוק וחווית למידה שהיא כיף אחד מלהיב ומסקרן. כיום, אנחנו מעבירות לתוך העסק המשפחתי שלנו את האהבה, היצירה, והכיף הגדול שגדלנו עליו! ההפעלות שאתם רואים באתר מועברות על ידנו, לפעמים על ידי אפרת ולפעמים על ידי אוריה. (כשמדובר בקייטנות, פעמים רבות יהיו אלו מפעילים אחרים מטעם ג'ירף). אנו שמחות להזמין אתכם לקרוא מעט על עצמנו.

שמי אוריה מבורך, בת 33. נשואה לישי ואמא של יהודה ורימון, המתנות היקרות שלי! בתחום ההפעלות לילדים אני עוסקת כבר 10 שנים, מתוכם 8 שנים גם בסדנאות תיפוף לילדים ולמבוגרים. את הקריירה המוסיקלית שלי התחלתי בגיל שנתיים, ביום שבו קיבלתי במתנה תוף דרבוקה זעיר וקסילופון. לאחר כמה שנים הקסילופון הוחלף בפסנתר, ותוף הדרבוקה הזעיר גדל אף הוא לממדי דרבוקה אמתית. מאז ועד היום שתי אהבות חיי , הדרבוקה והפסנתר, מלוות אותי לכל מקום.

אני מתמחה בסגנונות נגינה שונים: החל ממוסיקה קלאסית דרך רוק וגא'ז מן האופק המערבי, וכלה במוסיקה ערבית, ויהודית מסורתית, מן האופק המזרחי. זכיתי להופיע במסגרות שונות ובהרכבים מיוחדים, שתרמו לי רבות להתפתחות האישית והמוסיקלית. במיוחד מושכים אותי ההיבטים הנפשיים-רוחניים הנקשרים לחוויה מוסיקלית.

כיום יש לי תואר ראשון במוסיקה ותואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני במגדר מאוניברסיטת בר אילן, ובימים אלו אני שוקדת על תואר שלישי וכותבת דוקטורט בנושא יהדות, מגדר ופילוסופיה, בתכנית למגדר בבר אילן. [לפרוייקט נוסף שלי, הקשור לתחומים הנוספים שלמדתי, אתם מוזמנים בשמחה לבקר באפרכסת].

למרות שאת שני התארים הראשונים, מוסיקה ופסיכולוגיה, למדתי בנפרד זה מזה, ניסיתי תמיד לשלב בין שני התחומים, ולבחון את האספקטים הפסיכולוגיים של ההתרחשות המוסיקלית. כיום יש המון חומר מחקרי בנושא. תוך כדי מחקר אישי שלי שבחן את החוויה הפסיכולוגית של התיפוף, גיליתי המון דברים מעניינים, ואני משלבת אותם ומיישמת אותם בסדנאות התיפוף שאני מעבירה.

בשנים האחרונות אני עוסקת בהוראת נגינה בדרבוקה ובפסנתר , הדרכת חוגי מוסיכיף לגיל הרך, הדרכת קבוצות תיפוף לילדים ונוער, קבוצות תיפוף לנשים, קבוצות תיפוף משפחתיות, הדרכת קבוצות תיפוף והרכבים מוסיקליים למטרת הופעות, הקלטות לפרוייקטים מוסיקליים פרטיים, הדרכת סדנאות תיפוף לקהל הרחב, והדרכת השתלמויות בתחום החינוך (תוכלו למצוא אותי במאגר המרצים של משרד החינוך). בין השאר השתתפתי באירועים ובפסטיבלים כמו פסטיבל הכליזמרים בצפת, פסטיבל "היושבת בגנים" בבית שאן, פסטיבל ה"עפיפוניאדה" בפני-קדם, ועוד.

בין תלמידי נמנים יונתן, בן שלוש וחצי, ורחל, בת 75.

זו ההזדמנות שלי להודות מעומק הלב לכל התלמידים והתלמידות, ולמשתתפי הסדנאות שזכיתי להיפגש עמם, שלימדו אותי יותר מכולם על יסודות התיפוף ויסודות האהבה.

תודה מקצב לב!

***

שמי אפרת אבנרי, בת 28.
נשואה לדרור ואמא של שלו, בעלת תואר שני בתרפיה במוסיקה מאוניברסיטת בר אילן.

מאז שאני זוכרת את עצמי ידעתי שאני רוצה לנגן, ובחרתי לי כבר מגיל צעיר, לנגן בחליל צד.  בהמשך התווספו אליו חלילים נוספים – חליל ערבי, חליל סיני בנסורי ועוד.
בנוסף לחליל התווספה גיטרה, ואז פסנתר וכלי הקשה שונים.

אהבתי הגדולה במוסיקה היא לאלתור ולחופש היצירתי הנלווה לאלתור. היכולת לשחק בצלילים בחופש אמיתי לגעת בנשמה מבלי קשר לגבולות הזמן והמקום, זו מתנה גדולה של היקום אלינו. עבורי, אלתור הוא הדבר שהכי פיתח אותי מבחינה מוסיקאלית, העניק לי בטחון והעצמה אישית ובין אישית.

אני מתמחה במגוון סגנונות מוסיקאליים- החל ממוסיקת עולם, מוסיקה ערבית, מוסיקה אירית, מוסיקת כליזמרים, בלוז ג'אז ועוד.

את התואר הראשון שלי עשיתי במדעי ההתנהגות ושילבתי לימודי מוסיקה בצפת הגלילית.
שם העמקתי את החיבור הרוחני למוסיקה שלי ולמדתי על כוחה של המוסיקה כמחברת בין דתות ותרבויות, למדתי לעומק מוסיקה ערבית ומשם גם האהבה הגדולה לתיפוף והכוח של הקצב.

בשנים אלו הופעתי באירועים רבים, טקסים, חתונות, קבלות פנים וכן שנים רבות בפסטיבל הכליזמרים בצפת. בין ההרכבים שזכיתי לקחת בהם חלק: "לילה אנדלוס"- הרכב של מוסיקת פיוטים.

בנוסף ניהלתי את מרכז "ווליום למוסיקה", המיועד כמרכז תרבותי לבני נוער בעיר צפת.

מלבד המוסיקה, יש לי אהבה גדולה לעולם המשחק והצחוק. בשנים האחרונות הקמתי את תיאטרון בובות "צלילי מעשיות" המשלב סיפורי מעשיות ומוסיקה. תיאטרון הבובות פתח אותי לעולם שלם של יצירת גשרים מוסיקליים בין משחק תיאטרלי ובובות, ובין ילדים . בנוסף, למדתי "ליצנות רפואית", מקצוע מופלא שמאפשר לי להתחבר לילד הסקרן והשובב שבתוך כל אחד מאיתנו, ומסוגל להעצים אותנו גם במצבים לא פשוטים.

יש לי ניסיון רב בעבודה מוסיקאלית מסוגים שונים באופן פרטני וקבוצתי עם ילדים, נוער ומבוגרים בגילאים שונים ואוכלוסיות מגוונות. בפרט, אני מאוהבת בתחום התיפוף! כאשר אני מתופפת יחד עם הילדים בקצב סוחף ואחיד, אני ממש מסוגלת לחוש את החיבור של כולנו לקצב הבסיסי של הלב, הנשמה, והיקום כולו.