צרו קשר עכשיו!
מעוניינים לקצר תהליכים? מלאו את הטופס וקבלו מיד הצעת מחיר!

או התקשרו
0544-85-80-24
לגיל הרך 2-6

הגיל הרך, יותר מכך גיל אחר, הוא לדעתנו הגיל הכי קריטי מבחינת מציאת הפעלה מתאימה. כאן הכי חשוב שלא להתפשר על מפעילים. חשוב למצוא מפעילים מנוסים, המכירים את הגילאים הללו ויודעים בדיוק מהן היכולות של ילדים בגיל הרך, מה מעניין אותם, מה מצחיק, מסקרן ומלהיב אותם. אנחנו מציעות לכם 3 הפעלות שנתפרו ותוכננו בצורה מקצועית ביותר במיוחד עבור הגיל הרך. כל הפעלה שמוצעת לכם כאן נהנית מניסיון והצלחה מוכחת; הועברה מאות פעמים, וקטפה בלי סוף המלצות.

אתם מוזמנים לבחור בין שלוש אפשרויות להפעלות לגיל הרך, כולן מבוססות על הקונספט של "מסע":

  1. "מסע ההרפתקאות לארץ הפתרונות" – סדנת דמיון מדע וחוויה (לא תיפוף) לגילאי 4-8
  2. "מסע בעולם הקצב" – סדנת תיפוף לגילאי 2-7
  3.  "שטוזים: שטויות בחרוזים!" – יצירה קלילה, תחרות והומור לגילאי 4-8

1)   סדנת דמיון מדע וחוויה (לא סדנת תיפוף) : "מסע ההרפתקאות לארץ הפתרונות" 

מתאימה לגילאים: 4-8

מספר המשתתפים: עד 45 בקבוצה (במידה ויש יותר, ניתן להפעיל כמה סדנאות בזו אחר זו)

אורך מומלץ: 45 דק' עד שעה.

מיקום מומלץ: בתוך מרחב סגור. (במקרים מיוחדים אפשר גם בחוץ).

מהלך ההפעלה:

(השראה כללית בלבד להפעלה זו, שאבנו מהספר "ג'ק ועץ ההוקוס פוקוס" מאת ג'וליה דונלדסון)

ההפעלה מבוססת על שימוש בדמיון, ומשלבת עבודה עם אביזרים, תמונות, מוסיקת רקע ואפקטים מיוחדים של סאונד, משחקים והדגמות של תכנים מדעיים. הילדים משתתפים פעילים לאורך כל הסדנא.

השמועה מספרת, שהרחק הרחק בלב האוקיינוס, ישנו אי נידח ששמו "ארץ הפתרונות". באי הזה צומח עץ מיוחד שעליו גדל פרי קסמים שקוראים לו "פרי ההוקוס פוקוס". אומרים  שכל מי שאוכל מהפרי הזה, מצליח לפתור כל בעיה שנקרית בדרכו. אנו עולים על סירת מפרש דמיונית, ויוצאים יחד למסע פנטסטי, משלהב, מלווה במוסיקה, אביזרים ואפקטים של סאונד, לעבר ארץ הפתרונות. המטרה: לשוט יחד כולנו בסירת מפרש, להגיע בשלום אל האי, ולאכול מהפרי הקסום שיגרום לנו להצליח לפתור כל בעיה.

בתחילת המסע, אנו מוצאים בתוך הסירה שק מרהיב, ובו אביזרים שונים ומשונים. בהתחלה איננו יודעים מה עלינו לעשות איתם… במהלך המסע אנו נתקלים בכל מיני מכשולים, אתגרים ובעיות שעלינו לפתור. אנו מגלים שבכל פעם אנו יכולים להיעזר באביזר מתאים מתוך השק על מנת להתגבר על המכשול.

יתרונות לימודיים וחינוכיים:

מעבר לחוויה האנרגטית ורוויית המתח והסקרנות, הילדים זוכים להיפגש עם תחומי ידע שונים, וללמוד על כמה וכמה נושאים באופן מדעי שמותאם לגילם ולרמתם. פתרון הבעיות מדגים שימוש בידע מדעי מחד, ומאידך- חשיבה "מחוץ לקופסא". החשיבה מחוץ לקופסא מתרחשת כאשר אנו נדרשים להשתמש באביזר מסוים, שלא לפי צורת השימוש המוכרת לנו, או כאשר אנו נדרשים להשתמש באביזר שלא היה בתוך השק, אבל ידענו על קיומו אתנו בסירה.

בנוסף לערך הלימודי של הסדנא, ישנם גם שני מסרים חינוכיים חשובים, המועברים בדרך נעימה וחווייתית:

המסר הראשון נוגע לנתינה והקרבה, ביחס שבין היחיד לקבוצה. מתוך שלל המכשולים עליהם אנו מתגברים בכוח המחשבה והיצירתיות, ישנן כמה בעיות שעל מנת לפתור אותן כל אחד מחברי הקבוצה צריך להקריב משהו פרטי ששייך לו, על מנת שהקבוצה תצליח במשימה.

המסר השני נוגע לשאלת המסוגלות שלנו: בתחילת המסע אנו סוברים שהדרך להגיע ל"מסוגלות" ולהבנה כיצד להתמודד עם אתגרים, היא באמצעות קסם : "פרי ההוקוס פוקוס", (בדומה לפרי עץ הדעת…)  אך במהלך הסדנא מגלים את המסוגלות בתוך עצמנו, ללא כל קסם חיצוני. המסר מתעצם כאשר בסיום המסע אנו מגלים שלמרות שהגענו אל פרי הקסם רק בסוף, את הפתרונות הצלחנו לפתור גם ללא עזרתו.

הערות:

 

2)   סדנת תיפוף חווייתית:  "מסע בעולם הקצב"

מתאימה לגילאים: 3-7 (כשמדובר בגילאי שנתיים, הסדנא מתאימה רק בליווי הורים צמודים)

מספר המשתתפים: עד 40 בקבוצה (במידה יש יותר: ניתן להפעיל כמה קבוצות בזו אחר זו.)

אורך מומלץ:  45 דקות (בגילאי 6-7 אפשר לפעמים להגיע ל 60 דק').

מיקום מומלץ: בתוך מתחם סגור, או בחוץ, בשטח מוצל, בישיבה על מחצלות שאנחנו מספקים.

מהלך הסדנא:

יחד נשב כולנו במעגל על השטיח המעופף, נתופף את מקצב הקסם, נחזיק חזק ו…. השטיח ממריא!  היכונו למסע מסחרר, מצחיק, לפעמים אפילו קצת מפחיד, ומה שבטוח- מרתק!

הדרבוקות מסודרות במעגל והילדים יושבים עליהן (בתנוחת "רכיבה"). מעגל הדרבוקות לגיל הרך משלב לימוד מקצבים פשוטים אך סוחפים, לימוד מונחים מוסיקליים בסיסיים הקשורים לתורת המקצב והכל בשילוב מוסיקת עולם מופלאה, סיפורים, שירים, משחקים, אביזרים מפתיעים ושאר הפתעות!  סדנת התיפוף "מסע בעולם הקצב" בנויה בפורמט של סיפור-רקע שמלווה את התיפוף הקבוצתי, ומעניק לו הקשר לימודי, חווייתי ומצחיק נורא! מפאת זכויות יוצרים, לא נפרט את הפורמט על גבי האתר, ואנו מזמינות אתכם לקבל את הפירוט במייל.

הערות:

  • סדנא מדהימה, רצה כבר 8 שנים מצליחה תמיד בלי יוצא מן הכלל, סוחפת את כל המשתתפים וגם את המבוגרים הצופים בה! מוזמנים בכיף להתרשם מההמלצות.
  • ניתן לקיים את הסדנא בשיתוף הורים. ההורים יכולים לצפות בנו או גם להשתתף באופן פעיל יחד עם ילדיהם. קבלו מאתנו פירוט נוסף במייל, על אפשרות שילוב ילדים+הורים.
  • בהתאם לבקשתכם, ניתן להוסיף אלמנט רעיוני חינוכי: המסע בעולם הוא מסע לשלום. אנחנו מגיעים לארצות שונות מאוד משלנו, ולומדים לכבד את השוני ולראות בו מנוף לשלום ואחווה בין העמים ובעולם כולו.
  • בהתאם לבקשתכם, ניתן להוסיף אלמנט רעיוני חינוכי: המסע בעולם הוא מסע לקיבוץ גלויות, ובמהלכו אנחנו אוספים את יהודי התפוצות על השטיח המעופף שלנו, ומעלים אותם איתנו לארץ ישראל.
  • מעוניינים לברר עלויות? קבלו עכשיו הצעת מחיר!

3)   שטוזים: שטויות בחרוזים!
(מבוסס באופן כללי בלבד על הקונספט של דתיה בן דור)

ההפעלה מתאימה לגילאים: ילדי גנים, ילדי כיתות א-ב

מספר המשתתפים: עד 35 בקבוצה (במידה ויש יותר, ניתן להפעיל כמה סדנאות בזו אחר זו)

אורך מומלץ: 45 דק' עד שעה.

מיקום מומלץ: בתוך מרחב סגור. (במקרים מיוחדים אפשר גם בחוץ).

מהלך ההפעלה:

ההפעלה הזו כובשת את הילדים וסוחפת אותם לגמרי! היא משלבת צחוק, דמיון, כישורי שפה וחשיבה, ויצירה קלילה וכיפית. ההפעלה מתרחשת באמצעות תחרות עדינה ונעימה בין 3 קבוצות, ומבוססת באופן כללי בלבד על הקונספט של ספרי "שטוזים" מאת דתיה בן דור. אווירת התחרות מגבירה את המתח ואת הכיף, אך בסויומה כולם מנצחים ויוצאים עם הפתעות: בסיום ההפעלה כל ילד לוקח הביתה מזכרת שרשרת\צמיד יפיפיה שהכין בעצמו, באמצעות חרוזים מקסימים ותליון מרהיב בהם זכתה קבוצתו במהלך התחרות.

לפירוט מלא של ההפעלה לחצו כאן.

עלויות:

  • אם ברצונכם שמפעילה מטעמנו תעביר את ההפעלה, העלות משתנה בהתאם למספר הקבוצות ולמיקומכם בארץ. דברו איתנו!
  • אם ברצונכם להפעיל את ההפעלה בעצמיכם, [זה קל מאוד!]  אתם מוזמנים להזמין ערכה להפעלה עצמית בעלות של 110 ש"ח לערכה + דמי משלוח בדואר ישראל.  

המלצות: ההפעלה הזו רצה כשנתיים וכבר הספיקה לעבוד נהדר בקרב מאות קבוצות של ילדים. בין אם מדובר במפעילה חיצונית מטעמנו, ובין אם מדובר בגננות, מורות או מדריכים שהפעילו את ההפעלה בעצמם באמצעות ערכה להפעלה עצמית שהזמינו מאיתנו, כולם היו מרוצים ונלהבים! בתחילת דרכה של ההפעלה דאגנו לוודא שהיא אכן מוצלחת ועונה על כל הציפיות, ולשמחתנו , עד כה קיבלנו פידבקים נפלאים ללא יוצא מן הכלל!

נשמח להפנות אתכם לממליצים. 

דברו איתנו:

0544-85-80-24